tamin
  • نگهداری و تعمییرات (نت)
  • Boiler
  • Industrial kitchen

آشپزخانه

تجهیزات آشپزخانه های صنعتی بر اساس نوع کاربردشان در قسمت های متفاوت آشپزخانه ،در دسته بندی زیر قرار می گیرند:

 

1-تجهیزات بار انداز و انبار

2-تجهیزات آماده سازی

3-تجهیزات پخت

4-تجهیزات پخت نان

5-تجهیزات سرویس و کافه تریا

6-تجهیزات نوشیدنی

7-تجهیزات شستشو

8-تجهیزات حذف مواد دور ریختنی

 

برای انتخاب درست تجهیزات آشپزخانه و تعیین ویژگی هایی هر یک باید روشی که جهت تولید مواد غذایی به کار گرفته می شود را در نظر گرفت نظیر:

1-پخت-سرو (Cook-Serve)

2-پخت-نگه‌داری-سرو (Cook-Hold-Serve)

3-پخت-سرما-انبار-گرما-سرو (Cook-Chill-Store-Reheat-Serve) و یا به طور خلاصه پخت-سرما (Cook/Chill)

 

در روش های مختلف تولید مواد غذایی، قسمت بار انداز ، آماده سازی و تجهیزات شستشو ویژگی های یکسانی دارند.

روش پخت-سرو معمولادر رستوران ها و یا سازمانهایی که پخت نمایشی دارند مورد استفاده قرار می گیرد.بعد از دریافت سفارش، غذای مورد نظر با تجهیزات مناسب پخته شده و بلافاصله برای مشتری سرو می شود.بشقاب آماده شده ممکن است تنها برای چند لحظه روی کانتر سر آشپز قرار بگیرد تا پیشخدمت آن را بردارد و در اختیار مشتری قرار دهد.
در روش پخت-نگه داری-سرو ،مواد غذایی بین پخت تا سرو زمان بیشتری (بالای 60 دقیقه) نگه داری می شوند.این مدل، در کانسپت (Concept) کافه تریا مورد استفاده قرار می گیرد.مواد غذایی می توانند در انواع متفاوتی از تجهیزات نگه داری شوند برخی از آنها نمایشی هستند و در دید قرار می گیرند و مشتری می تواند غذای مورد نظر خود را از داخل آنها انتخاب نماید، برخی دیگر در داخل آشپزخانه استفاده می شوند.انتخاب دستگاه نگه داریی (Holding) که کیفیت،ظاهر و ارزش غذایی مواد طبخ شده را حفظ کند بسیار در این روش حائز اهمیت می باشد.
روش سوم، روش پخت-سرما در این روش مواد غذایی بعد از پخت بلافاصله سرد می شوند، انبار می شوند تا بعدا گرم شده و مورد استفاده قرار بگیرند.از این روش به عنوان روشِ پختِ پیشرفته یاد می شود.اولین بار 30 سال پیش که این روش ابداع شد، در آشپزخانه های مرکزی مورد استفاده قرار می گرفت.روش پخت-سرما مدت زمان نگه داری مواد غذایی را از 5 روز به 6 هفته افزایش می دهد و با روش پخت-فریز(Cook-Freeze) حداکثر تا 6 ماه می توان مواد غذایی را نگه داری کرد.این دو روش مزایای آشپزخانه های مرکزی را از نظر موارد زیر به حداکثر می رسانند:

1. کاهش هزینه های نیروی انسانی

2. کاهش هزینه های مواد غذایی

3. کاهش هزینه های تعمیر و نگه داری تجهیزات

4. کاهش هزینه های آب، برق و گاز

5. کیفیت یکنواخت و کنترل محصولات

6. افزایش سلامت مواد غذایی


روش پخت-سرما در رستوران های زنجیره ای، رستوران های منفرد، بیمارستان ها، هتل ها، زندان ها و مدرسه ها استفاده می شود.همچنین هتل های زنجیره ای و کترینگ ها از این روش در آماده کردن مواد غذایی بهره می برند.
قبل از ابداعِ تکنولوژی پخت-سرما حجم زیادی از غذاهای طبخ شده تا زمان سرو برای مدت زمان زیادی گرم نگه داشته می شدند و مقدار دور ریزی غذا در این روش بسیار زیاد بود.

 

اهم فعاليت هاي شرکت تأمين

  • سرعت عمل در ارائه خدمات تخصصي پشتيباني به نيروهاي مستقر در ساختمانها، با توجه به وسعت و تعداد مراكز تحت پوشش در سراسر كشور.
  • شرکت فعال درجلسات تحويل موقت وقطعي پروژه هاي جديدالاحداث وبررسي وتعيين نقايص پروژه و ارايه مشاوره هاي لازم.
  • انجام كارهاي اجرايي تاسيسات با تيمهاي متبحر در قالب عقد قرارداد.
  • افزايش توان علمي وفني پرسنل ازطريق شرکت در دوره هاي آموزشي مراکز معتبر.
  • بیشتر...

درباره شرکت تأمین

شرکت مهندسي تأسيسات و انرژی تأمين درسال 1369 به منظور راهبري، تعمير و نگهداري تأسيسات مکانيکي و الکتريکي بيمارستانهاي سازمان تأمين اجتماعي (متعلق به سازمان تامين اجتماعي) تأسيس گرديد.
درحال حاضراين شرکت عهده دار تعمير، نگهداري و نظارت بر تأسيسات مکانيکي والکتريکي تمام مراکز اداری و درمانی سازمان تأمین اجتماعی مي باشد. همچنین بهینه کردن مصرف انرژی اولویت کاری شرکت می باشد.

تماس با ما

گروه مهندسی تأسیسات و انرژی تأمین

آدرس: تهران - بلوار کشاورز - خیابان عبداله زاده - خیابان شهرستمی - پلاک 28

تلفن: 11 67 99 88 ( 21 98 +)  
دورنگار: 42 53 95 88 ( 21 98 +)

کد پستی : 1415633541